HABERLER
KIŞ DÖNEMİ STAJYERLERİNE YÖNELİK FARKINDALIK EĞİTİMLERİ DÜZENLENDİ

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından kış dönemi stajyerlerine yönelik olarak bilgilendirme ve farkındalık oluşturma amaçlı eğitimler düzenlenmiştir.  
 
İnsan Ticareti Mağdurlarını Koruma Dairesi Başkanlığı ile koordineli olarak insan ticareti konusunda farkındalığı arttırmak ve insan ticareti olgusunu tanıtmak amacıyla “Farkındalık Eğitimi” 23.12.2020 tarihinde Genel Müdürlük Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilmiştir. 13 stajyerin katıldığı eğitimde; “İnsan ticareti nedir?”, “İnsan Ticaretinde Yasal Çerçeve”, “Mağdur Tespit Süreçleri” konu başlıklarına yer verilmiştir.
 
24.12.2020 tarihinde ise Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Merkezler Koordinatörlüğü tarafından Genel Müdürlüğümüzce yönetilmekte merkezlere ilişkin bilgiler aktarılmıştır. 
 
Son olarak 25.12.2020 tarihinde Düzensiz Göçle Mücadele Dairesi Başkanlığı tarafından “Düzensiz Göçmen Tanımı”, “Ülkemize Yönelen Düzensiz Göç Hareketliliği Hakkında Güncel Bilgiler” ve “Mevzuat Çerçevesinde Düzensiz Göçmenlere Yönelik Yapılan İşlemler” konularında bilgiler aktarılarak eğitimler tamamlanmıştır.
 

İLGİLİ GÖRSELLER