HABERLER
ÇÖZÜM ODAKLI TERAPİ EĞİTİMİ

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından Merkez ve Taşra teşkilatında görevli psikososyal destek personeli tarafından yürütülen psikososyal destek çalışmalarının desteklenmesi ve uzmanlaşmanın arttırılması amacıyla  “Çözüm Odaklı Terapi” eğitiminin ikincisi 23-27 Aralık 2019 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirildi. 
 
Adalet Bakanlığı işbirliğinde Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Personel Eğitim Merkezi’nde gerçekleşen eğitim Mevhibe Nurşah AYDOĞAN eğiticiliğinde tamamlandı.
 
Psikolog ve sosyal çalışmacı personelin katıldığı eğitimde; kişi ile ilişki kurma, terapötik ilişki, risk durumları, çözüm odaklı terapi ve depresyon, çözüm odaklı terapi ve anksiyete, çözüm odaklı terapi ve travma, çözüm odaklı terapi ve öfke yönetimi, çözüm odaklı terapi ve ergenler, çözüm odaklı terapi ve alkol-madde bağımlılığı, çözüm odaklı terapi ve grup terapi konu başlıklarına yer verildi.
 
Motivasyon kahvaltısı, Ulucanlar Cezaevi Müzesi ziyareti ve katılımcı sertifikalarının dağıtılmasının ardından eğitim sona erdi.
 

İLGİLİ GÖRSELLER