HABERLER
GELECEĞE MİRAS BIRAKIN

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyette bulunan Göç Kütüphanesi, dünya göç literatürüne hâkim olmayı ve alanında nicelik ve nitelik bakımından en zengin koleksiyona sahip olmayı ve en kapsamlı hizmeti vermeyi hedef edinmektedir. Bu bağlamda kütüphanemizde, genel müdürlük personelimizi, araştırmacıları ve akademisyenleri aradıkları bilgiye daha hızlı ve kolay ulaşmalarını sağlamak için çalışmalar yapılmaktadır.
 
Genel Müdürlüğümüzün dünden bugüne gelişmesinde başrol oynayan kıymetli göç ailesinin birlikte yarınlara bırakacağı en önemli miras hiç şüphesiz kitaplar olacaktır. Bu doğrultuda hep beraber kendi evimizde biriktirdiğimiz birer kültürel miras olan kitapları kendi kütüphanemizde paylaşmak amacıyla “Geleceğe Miras Bırakın!” sloganıyla ‘Kitap Bağış Kampanyası’ başlattık.
 
Dünyanın en kapsamlı göç kütüphanesine sahip olma arzusu ve bilgi merkezi olma yolundaki ilk adımı hep beraber atarak bu kampanyayı 10 Ağustos – 10 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleştirdik. Katkılarını esirgemeyenlere teşekkür ederiz.
 

İLGİLİ GÖRSELLER