HABERLER
GÖÇ İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İLE AKADEMİSYENLER ARASINDA İSTİŞARE ÇALIŞTAYI

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Eğitim Dairesi Başkanlığı ve Göç Politika ve Projeleri Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda Uluslararası Göç Örgütü (IOM) işbirliğinde, göç olgusunun Türkiye ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğü özelinde yeniden ele alınması, akademi ile işbirliğinde mevcut uygulamaların değerlendirilmesi ve güçlendirilmesi, yeni işbirliği mekanizmalarının geliştirilmesi için değerli akademisyenlerden görüş ve öneriler almak amacıyla “Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ile Akademisyenler Arasında İstişare Çalıştayı” 27-28 Kasım 2019 tarihlerinde Ankara’da gerçekleşti.
 
Eğitim Dairesi Başkanı Sn. Nagihan ÖNDER ve IOM temsilcisi Tomasso DE CATALDO’nun açılış konuşmaları ile başlayan ve Sn. Nagihan ÖNDER’in moderatörlüğünde gerçekleşen çalıştay programına Genel Müdürlüğümüz personeli ve IOM temsilcileri ile çeşitli üniversitelerden 30 akademisyen katılım sağladı.
 
Çalıştayda Göç Sosyolojisi, Göç Psikolojisi ve Göç Hukuku tematik alanlarında Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün çalışma alanına giren göç, uyum, iletişim, kimlik, toplumsal cinsiyet, hassas gruplar, ulusal ve uluslararası göç hukuku araştırmaları ve Türkiye’deki temel uygulamalar gibi alt başlıklarda değerlendirmelerde bulunuldu. İlgili dairelerin çalışma alanlarına ilişkin konularda sunumlar yapmasının ardından değerli akademisyenlerle mevcut durum ve iyi uygulamaların güçlendirilmesi, yeni işbirliği mekanizmalarının oluşturulması amacıyla bilgi ve öneriler paylaşıldı. 
 
Toplu fotoğraf çekiminin ardından program sona erdi.
 

İLGİLİ GÖRSELLER